Ogłoszenia
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
07.06.2019

Informacja o wynikach konkursu na najlepsze samodzielne obserwacje aktywności Słońca, przeprowadzonego w ramach projektu „Pokazy astronomiczne połączone z zajęciami praktycznymi o tematyce słonecznej dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych” – zadania finansowanego w ramach umowy 876/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę
Zespół konkursowy, działający na podstawie § 4 regulaminu projektu „Pokazy astronomiczne połączone z zajęciami praktycznymi o tematyce słonecznej dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych” – zadania finansowanego w ramach umowy 876/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę, ma przyjemność ogłosić, że laureatami konkursu na najlepsze samodzielne obserwacje aktywności Słońca zostali:
1. Sylwia Wysota (kl. 3d gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie (oddział gimnazjalny))
2. Jakub Mikołajczyk
3. Wiktoria Wróbel (kl. 7a – Zespół Szkół Podstawowych Rojów)
4. Miłosz Nowakowski (kl. 5a – Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim)
5. Norbert Pala (kl. 3b gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie (oddział gimnazjalny))
6. Weronika Głownia (kl. 3b gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie (oddział gimnazjalny))
7. Izabela Ciężka (kl. 3b gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie (oddział gimnazjalny))

Uczestnicy wykazali się konsekwencją w działaniu oraz spełnili niezbędne wymogi stawiane pracom obserwacyjnym, a dodatkowo autorka jednego z nadesłanych opracowań, p. Sylwia Wysota, pokusiła się o przedstawienie wyników w podziale na dwa odrębne, miesięczne okresy, także w formie wykresów, co zasługuje na wyróżnienie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie, a laureatów zapraszamy na wykład specjalisty heliofizyka, dra Radziszewskiego z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2019, życząc dalszego rozwoju pasji astronomicznej.
O szczegółach wykładu, w tym jego miejscu i terminie, laureaci oraz opiekunowie zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną.

Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Paweł Kowalczyk (2019-06-07 09:22:20)
Liczba odwiedzin: 79665

design by fast4net